Арсенал продължава уверено към титлата, разликата пред Сити вече е 7 т.

Арсенал продължава уверено към титлата, разликата пред Сити вече е 7 т. Снимка: Getty Images

Арсенал продължава да върви уверено към първа титла от 19 години и след победата с 4:2 при визитата си на Брайтън дръпна със седем точки на върха пред втория Манчестър Сити.

"Гражданите" стъпиха накриво в последния ден от 2022-ра, завършвайки наравно 1:1 с Евертън у дома, и така, след като и двата тима имат вече по 16 изиграни мача Арсенал е с 43 точки, пред Сити с 36.

Начало на головото шоу в Брайтън даде Букайо Сака още във втората минута, а на почивката Арсенал се оттегли с два гола аванс, след като Мартин Йодегаард вкара в 39-ата.

Както през първото, така и през второто, "артилеристите" се нуждаеха от само две минути игра, за да стигнат до гол. Еди Нкетия направи 3:0 в 47-ата след добавка след недостатъчно добра намеса на Санчес.

В 65-ата домакините намалиха чрез Митома, но само шест по-късно Габриел Мартинели възстанови трите гола аванс за Арсенал след прекрасно извеждащо подаване от Йодегаар.

Крайното 4:2 оформи Ивън Фъргюсън в 77-ата, възползвайки се от грешка в защитата на Салиба.

Загубата за Брайтън е втора в последните три кръга, което остави отбора на осмата позиция с актив от 24 точки.