Арсенал с победно начало на сезона

Вицешампионът Арсенал започна успешно новата кампания във Висшата лига, преодолявайки Нотингам с 2:1 у дома. "Топчиите" можеха да се поздравят с по-изразителен успех, но пропуснаха доста шансове пред вратата на Форест.

Двубоят в Северен Лондон започна с половин час по-късно от предвидения 14:30 заради проблеми с билетната система на стадиона.

Очаквано Арсенал натисна от самото начало, но в 11-ата минута при една грешка на отбраната Бренън Джонсън излезе очи в очи с вратаря Рамсдейл. Нападателят обаче не отигра добре ситуацията и стреля над вратата, пропускайки златна възможност.

Домакините продължиха да контролират събитията, но до 25-ата минута не успяха да нанесат нито един точен удар. В 26-ата минута обаче пробивът на отбраната на Нотингам бе факт. Мартинели навлезе отляво и опита технично да премине между двама бранители. При финта малко случайно, но много ефектно бразилецът подаде с пета към Нкетия, който също се освободи от един съперник и стреля покрай Търнър за 1:0.

Арсенал бързо надгради с втори гол. В 32-рата минута Салиба отне топката от Гибс-Уайт, размени подавания с Партей, след което намери Сака на границата на наказателното поле. Английският национал се придвижи наляво, след което със страхотен изстрел прати топката в горния ляв ъгъл.

Лошата номина за домакините беше контузията на Юриен Тимбер, чието състояние ще стане ясно в следващите дни.

След почивката домакините пропиляха няколко великолепни шанса и бяха наказани за това в 82-рата минута.

Тогава Еланга, който се появи като резерва, проби на скорост отляво, след което центрира ниско към Ауоний, който засече отблизо, намалявайки изоставането на Форест. Гостите обаче така и не намериха сили да притиснат лондончани и да потърсят точката.