Арсенал се провали на "Виталити" след нов червен картон

Арсенал се провали на "Виталити" след нов червен картон Снимка: Getty Images

Арсенал отстъпи с 0:2 в гостуването на Борнемут и допусна първо поражение за сезона във Висшата лига.

Още веднъж през кампанията червен картон обърка плановете на "артилеристите", а изгоненият този път беше водещият защитник Уилям Салиба.

Той остави своите с 10 души при малко спорна ситуация, а след почивката съотборниците му допуснаха два гола и загубиха.

Мачът логично се промени напълно след случилото се в 27-ата минута.

Тогава Салиба събори откъсващия се Еванилсон и макар че в началото получи само жълт картон, после съдията прегледа ситуацията и му извади червен.

Еванилсон беше по-близо до центъра, отколкото до вратата на Давид Рая, но все пак ВАР прецени, че трябва да се намеси и да накара рефера да преосмисли отсъждането си.

Последваха нелеки моменти за Арсенал, макар че нулевото равенство се запази до почивката.

През втората част вратарят Кепа Арисабалага направи грешен пас и даде възможност на Габриел Мартинели да открие за Арсенал.

Ударът на бразилеца обаче беше спасен от Кепа и минута по-късно Борнемут поведе.

При заучено изпълнение на ъглов удар топката беше подадена ниско към резервата Райън Кристи, който с неспасяем удар порази горния десен ъгъл за 1:0.

Последва пропуск на Семеньо, но домакините все пак стигнаха до втори гол.

Рая извърши нарушение срещу Еванилсон и Борнемут получи дузпа, а Джъстин Клуйверт я вкара за 2:0.

За Арсенал това е първа загуба като гост в първенството за цялата календарна 2024 г.

Тимът остава на третата позиция със 17 т., колкото има и Манчестър Сити преди да изиграе мача си от кръга утре срещу Улувърхемптън.

Лидерът Ливърпул е с 18 т. и утре посреща Челси.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.