Арсенал се събуди, но твърде късно, и пак взе само точка

Арсенал се събуди, но твърде късно, и пак взе само точка Снимка: Getty Images

Арсенал вкара два гола за две минути в края, но стигна до само 3:3 срещу последния Саутхемптън у дома и в трети пореден кръг взе само точка в битката за титлата с Манчестър Сити.

Преднината на "артилеристите" пред Сити е вече пет точки, но лондончани са изиграли два мача повече, а следващата седмица гостуват на "Етихад" в директен сблъсък за титлата.

Това е трети пореден мач без победа за Арсенал, който вече изпусна цели шест точки в този период.

Кошмарна грешка на Аарън Рамсдейл подари топката на Карлос Алкарас и още преди да е изтекла и половин минута от мача Арсенал вече изоставаше в резултата. В 14-ата минута бившият футболист на "артилеристите" Тио Уолкът смълча допълнително "Емирейтс", давайки аванс от два гола на гостите.

Габриел Мартинели върна Арсенал в мача в 20-ата минута, но "светците" бързо върнаха попадението.

Въпреки че не спря да натиска и в един момент държеше топката в 95% от времето, Арсенал получи трети гол. В 66-ата минута появилият се като резерва на мястото на получилия контузия Ян Беднарек Дуйе Чалета-Цар се разписа за 3:1. След центриране от корнер Бела-Кочап отклони топката на първа греда към Чалета-Цар на задна, където той бе оставен сам и отблизо я заби в мрежата на Рамсдейл.

Две минути преди края на редовното време Мартине Йодегор даде надежди на феновете за поне точка с хубав гол от границата на наказателното поле. Секунди по-късно Букайо Сака изравни след добавка отблизо, но дори десетте добавени минути не стигнаха на домакините за пълен обрат.

В продължението Арсенал имаше две претенции за дузпа, но съдията правилно не ги уважи. Леандро Тросар пък нацели напречната греда с мощен шут от дъгата, но в крайна сметка "артилеристите" трябваше да се примирят само с точката.

Тимът на Микел Артета е със 75 точки, с пет повече от Сити. Междувременно Саутхемптън изпусна много важни две точки в битката за оцеляване. "Светците" остават последни с 24 точки, на три от първия отбор над чертата.