Арсенал се самоуби на "Търф Моор"

Арсенал достигна само до равенство 1:1 при гостуването на Бърнли от Висшата лига. Лондончани владееха инициативата почти през целия мач, но допуснаха нелепа грешка в края на първото полувреме, след която падна голът за домакините.

30-ина секунди преди края Ареснал удари и греда и двата отбора подели по една точка.

Лондончани започнаха силно срещата и поведоха още в 6-та минута след попадение на Пиер-Емерик Обамеянг.

Той проби по лявото крило, влезе в наказателното поле и с удар в близкия ъгъл направи 1:0, въпреки че Ник Поуп докосна топката.

В 39-ата минута домакините изравниха чрез странен гол. Арсенал опита да изнесе хладнокръвно топката с къси подаванияв В крайна сметка Джака опита да подаде надясно, но прати топката на гърдите на Крис Ууд, който само я насочи в мрежата за 1:1.

В 84-тата реферът Андре Маринър даде дузпа и изгони резервата Ерик Питърс, но след консултация с ВАР отмени и двете си решения.