Арсенал стъпи накриво след озадачаващ червен картон

Арсенал стъпи накриво след озадачаващ червен картон Снимка: Getty Images

Арсенал допусна грешна стъпка в третия кръг на Висшата лига и стигна само до 1:1 при домакинството си на Брайтън.

Вицешампионът водеше на полувремето, но меко казано необичаен червен картон за Деклан Райс след почивката обърна мача и даде възможност на "чайките" да откраднат точка.

Макар че не създаде много на брой положения през първата част, Арсенал използва своя момент и откри в 38-ата минута.

Тогава след грешка на Люис Дънк Сака изведе Кай Хаверц и германецът с елегантен прехвърлящ удар преодоля Вербрюген за 1:0.

Домакините стартираха обещаващо и втората част, но всичко се промени в 49-ата минута заради червения картон.

Тогава Райс извърши нарушение срещу Джоел Велтман, а след съдийския сигнал разкара топката леко настрани и беше изритан от Велтман.

За изненада на всички, реферът Крис Кавана извади втори жълт картон на халфа на Арсенал и не селекционира Велтман.

Трябва да се признае, че Кавана спази буквата на закона, показвайки картона за пречене на изпълнение на свободния удар след извършено нарушение.

Въпреки това, отсъждането му изглеждаше крайно дребнаво, при положение, че всъщност Велтман изрита топката в краката на Райс.

В крайна сметка, ситуацията доведе до първия жълт картон в кариерата на английския национал.

Оттам нататък гостите натиснаха и в 58-ата минута изравниха след спасен удар на Минтех и точна добавка от Жоао Педро.

До края Арсенал опита да спечели с контраатаки, но Хаверц и Сака пропуснаха.

Аяри пък пропусна да донесе победата на Брайтън.