Аржентина направи мисията на Колумбия невъзможна, Бразилия гази

Аржентина отдавна си бе осигурила участие на световните финали в Катар, но не пропусна да победи Колумбия у дома и да направи мисията на тима почти невъзможна.

Лаутаро Мартинес се разписа в 29-ата минута, а точно толкова - 29, са вече мачовете без поражение на "гаучосите" под ръководството на селекционера Лионел Скалони. Съименникът му Меси не получи повиквателна, но Аржентина се справи и без него.

За колумбийците поражението означава, че вече почти нямат шансове да участват на Световното първенство. Те са на 7-о място в класирането със 17 точки и им остават още два мача - домакинство на Боливия и гостуване на Венецуела. Дори да ги спечели, отборът на Рейналдо Руеда трябва да разчита на грешки на Уругвай, Перу и Чили, за да се добере някак до петото място и интерконтиненталния плейоф.

Бразилия запази преднината си от 4 точки пред Аржентина на върха в класирането. "Селесао" срази с 4:0 Парагвай в Бело Оризонте с голове на Рафиня, Фелипе Коутиньо, Антони и Родриго.

Голмайсторът на ЦСКА Жорди Кайседо игра около четвърт час за Еквадор в световната квалификация срещу Перу. Еквадорците стигнаха до 1:1 при визитата си в Лима, въпреки че водеха почти през целия мач. Равенството също устройва състава на Густаво Алфаро, който заема трето място в класирането и само много лошо развитие на двубоите от последните два кръга в зона КОНМЕБОЛ може да го лиши от участие на Мондиал 2022.

Лесна победа с 4:1 срещу аутсайдера Венецуела изкачи Уругвай на четвъртото място в класирането. Домакините доминираха изцяло в двубоя на "Сентенарио" и постигнаха изразителен успех с голове на Родриго Бентанкур, Хьорхян Де Араскаета, Единсон Кавани и Луис Суарес.