Аталанта не се даде на Интер в драма, Малдини вкара за Милан

Интер и Аталанта завършиха наравно 2:2 в лудо регионално дерби от 6-ия кръг на Серия "А". В последните минути първо "нерадзурите" изпуснаха дузпа, а след това "бергамаските" си мислеха, че са вкарали победно, само за да бъдат разочаровани от ВАР.

В 5-ата минута блестящ гол вкара аржентинската звезда Лаутаро Мартинес. Гостите отговориха с не по-малко красиво изпълнение на Руслан Малиновский в 30-ата минута за 1:1.

В 38-ата минута Рафаел Толой напави резултата 1:2, а Един Джеко бе точен за 2:2 в 71-вата.

Заключителните минути бяха изпълнени с драма, като първо Федерико Димарко пропусна дузпа за Интер в 86-ата минута, а две по-късно гол на Роберто Пиколи за гостите бе отменен.

Причината за това беше, че топката бе напуснала очертанията на игрището, преди да се стигне до головия удар.

По-рано през деня градският съперник Милан победи Специя на Петко Христов с 2:1 като гост. Българинът игра цял мач за отбора си, а мачът остава в историята с гола за "росонерите" на Даниел Малдини, син на Паоло и внук на Чезаре.

Той се разписа в началото на второто полувреме, но домакините изравниха. Брахим Диас донесе победата на миланистите в 86-ата минута.