Аталанта записа исторически успех срещу Юве в голяма битка в Торино

Аталанта записа исторически успех срещу Юве в голяма битка в Торино Снимка: Getty Images

Аталанта изстрада, но удържа минимална победа с 1:0 като гост на Ювентус. Победата е историческа за бергамаските, тъй като им е първа в Торино от 1989 година.

Единственото попадение в срещата отбеляза Дуван Сапата в 28-ата минута, завършвайки бърза контра на гостите. Защитниците на Юве не успяха да затворят достатъчно бързо Сапата, който с помощта на напречната греда разстреля Войчек Шчесни.

Зрителите не видяха много положения пред двете врати, тъй като на терена властваше повече битката. За сметка на това съдията показа цели девет жълти картона. Аталанта пък отбеляза с единствения си точен шут.

Ювентус така и не успя да натисне в търсене на изравнителното попадение, а в добавеното време и съдбата обърна гръб на "старата госпожа". В петата минута след 90-те Пауло Дибала можеше да спаси Юве от загубата, но негов удар от пряк свободен кацна върху напречната греда.

Така Аталанта съхрани победата и със спечелените три точки вече има 28 на четвъртата позиция в Серия "А". Тимът на Масимилиано Алегри пък записа петата си загуба от началото на сезона в Калчото и остава с 21 пункта на осмото място.