Атлетик бе малка хапка за Реал

Атлетик бе малка хапка за Реал Снимка: Getty Images

Реал Мадрид направи важна крачка към титлата в Ла Лига след 2:0 у дома над Атлетик Билбао.

Големият герой на "Бернабеу" се казваше Родриго, който вкара и двете попадения за успеха на "кралете".

Особено впечатляващ бе първият му гол, паднал още в осмата минута, когато Родрибо се разписа с мощен удар извън наказателното поле.

Малко след гола се наложи Лунин да прави решително спасяване за мадридистите, които обаче напълно заслужиха успеха си, а той бе подпечатан с втори гол на Родриго в 73-тата минута.

Така осем кръга преди края на сезона Реал има осем точки аванс в класирането пред своя голям съперник Барселона.

Още след два кръга каталунците ще гостуват на "Бернабеу", когато Реал ще може да подпечата и титлата си. Датата на Ел класико е 21 април.

Тагове: реал мадрид