Автогол спъна Юнайтед, Кейн се появи в игра за Тотнъм

Автогол спъна Юнайтед, Кейн се появи в игра за Тотнъм Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед завърши 1:1 в гостуването на Саутхемптън във втория кръг на Висшата лига.

Този път отборът на Оле Гунар Солскяер не показа резултатната игра от разгрома над Лийдс на старта и не успя да пречупи коравите домакини.

Гостите даже изоставаха в резултата, след като в 30-ата минута Фред си отбеляза автогол, като топката рикошира в крака му при удар на Че Адамс.

10 минути след почивката Юнайтед изравни благодарение на страхотна акция на Пол Погба.

Французинът проби, направи двойно с Бруно Фернандеш и чукна към Мейсън Грийнууд, който стреля между краката на Маккарти за 1:1.

Малко по-късно Погба можеше да осъществи пълен обрат след ново индивидуално изпълнение, но ударът му мина покрай гредата. После пък Давид де Хеа направи важно спасяване при шут на Армстронг.

На гостите не помогна и влизането в игра на новото попълнение Джейдън Санчо и до края резултатът остана непроменен.

По същото време Тотнъм постигна втора поредна шампионатна победа и събра пълен актив от 6 т. след два кръга.

Успехът отново беше минимален - 1:0 в гостуването на Уулвърхемптън, а победния гол отбеляза Деле Али от дузпа още в 10-ата минута.

Али сам си спечели наказателния удар.

Хари Кейн се появи в игра за "шпорите" за пръв път през новия сезон. Звездата започна на резервната скамейка и влезе 20 минути преди края, като имаше и шанс да вкара, но ударът му беше спасен от вратаря.