Барса продължава с победите, а Меси - с головете

Барса продължава с победите, а Меси - с головете Снимка: Getty Images

Барселона отново дръпна с 5 т. на върха в класирането пред втория Реал Мадрид.

Каталунците спечелиха рутинно с 2:0 домакинството на Леганес на празния "Камп Ноу" и записаха втора победа след подновяването на Ла Лига.

Гостите направиха два големи пропуска в началото, но после "блаугранас" наложиха волята си.

17-годишният суперталант Ансу Фати, който беше получил титулярно място, откри резултата в края на първото полувреме.

След почивката ВАР отмени гол на Антоан Гризман заради минимална засада на Семедо, но не след дълго Барса все пак удвои преднината си.

Лео Меси премина през няколко съперници и се промъкна в наказателното поле, след което си спечели спорна дузпа.

Решението беше потвърдено след дълга консултация между съдиите, а аржентинецът беше точен от бялата точка за 2:0.

За каталунците обаче има и лоши новини от мача. Жерар Пике се контузи и беше сменен принудително, а другият централен защитник Клеман Ленгле получи жълт картон и ще бъде наказан за следващия мач, който е доста по-сложен - гостуване на третия Севиля.

Иначе Барселона вече има 64 т. и остава на първото място в класирането. Реал Мадрид е с 59 и ще изиграе своя мач от кръга в четвъртък, когато е домакин на Валенсия.