На Меси му трябваше само един мач след пандемията, за да постави пореден рекорд

На Меси му трябваше само един мач след пандемията, за да постави пореден рекорд Снимка: Getty Images

Лионел Меси постави още един рекорд в събота вечер, когато Барселона разгроми Майорка с 4:0 като гост в първия си мач след подновяването на сезона в Ла Лига.

Артуро Видал откри резултата още във втората минута, Мартин Брейтуейт удвои аванса на каталунците преди почивката, а в края се разписаха Жорди Алба и Меси, който подаде за второто и третото попадение.

Това беше 20-ият гол за Меси от началото на сезона в Испания и така аржентинецът се превърна в първия футболист с поне 20 гола в Ла Лига в 12 поредни сезона в испанския елит.

С двете си асистенции пък Меси вече е не само топ реализаторът в Ла Лига през кампанията, но и най-добрият подавач с 14 голови паса.

Благодарение на успеха си в Палма де Майорка, Барса увеличи аванса си на върха на пет точки, докато днес Реал Мадрид приема Ейбар.