Барса също трябваше да мине през дузпи, но големият финал е факт

Барса също трябваше да мине през дузпи, но големият финал е факт Снимка: Getty Images

Ще гледаме Ел Класико на финала за Суперкупата на Испания!

Барселона успя да се класира за финалния мач по драматичен начин, след като завърши 2:2 с Бетис в редовното време и продълженията, но триумфира с 4:2 при дузпите.

Вратарят Тер Щеген стана герой за своя тим с два спасени удара от бялата точка и с важни спасявания още през първата част и така Барса последва Реал Мадрид на финала. Вчера пък "белите" преодоляха Валенсия по сходен начин след изпълнение на дузпи.

Срещата тази вечер очаквано започна с доминация на Барса във владеенето на топката.

Каталунците поведоха в 40-ата минута, когато Дембеле намери Роберт Левандовски и той от втория опит отбеляза 19-ия си гол за сезона.

Тимът на Шави обаче беше колеблив в защита и допусна няколко големи опасности пред вратата си преди почивката, а Марк-Андре Тер Щеген на три пъти се отличи със спасявания.

Второто полувреме беше по-равностойно и с доста по-малко положения. Бетис изравни в 77-ата минута с гол на Набил Фекир в близкия ъгъл.

После попадение на Левандовски беше отменено заради засада.

Появилият се като резерва Ансу Фати можеше да донесе победата на Барса в добавеното време, но Клаудио Браво спаси удара му.

В продълженията Фати се реваншира и създаде най-красивия момент в мача, след като отправи страхотен удар от въздуха в далечния ъгъл и изведе Барса напред за 2:1.

Бетис обаче отново намери сили да отговори и Луис Енрике записа втора асистенция, а Лорен Морон успя да овладее неговото центриране в пеналта с гръб към вратата и да стреля с пета през краката на Араухо за 2:2.

При дузпите двата отбора не сгрешиха при първите общо 4 изпълнения.

След това Хуанми не се справи и Тер Щеген спаси удара му.

После и Уилям Карвальо не успя да вкара, а Педри хладнокръвно реализира последната дузпа, с която прати Барселона на финал.

Мачът за трофея ще се изиграе в неделя от 20:30.