Барселона понесе тежък удар за Купата

Барселона понесе тежък удар за Купата Снимка: Getty Images

Барселона загуби с 0:2 от Севиля в първия полуфинален сблъсък за Купата на краля.

Каталунците изиграха разочароващ мач, пропуснаха положенията си и заслужено отстъпиха на "Рамон Санчес Писхуан", а в реванша на свой терен ще имат доста тежка задача.

Жулс Кунде откри за домакините в 25-ата минута след самостоятелен пробив, при който изпревари Юмтити и преодоля Тер Щеген по диагонала.

Пет минути преди края бившият халф на Барса Иван Ракитич, който сега носи капитанската лента на Севиля, отбеляза втория гол след контраатака и топовен удар.

Вратарят Буну се отличи с няколко много важни спасявания на вратата на севилци, включително и в самия край, когато Лео Меси стреля от фаул във вратарския ъгъл.

Така в реванша на 3 март "блаугранас" ще трябва да наваксват два гола пасив, за да стигнат до финалния мач за трофея.

В другия полуфинален сблъсък един срещу друг се изправят Атлетик Билбао и Леванте.