Барселона посрещна Шави с трудно обясним провал

Барселона посрещна Шави с трудно обясним провал Снимка: Getty Images

Барселона записа поредния си провал в Ла Лига със зрелищното равенство 3:3 в гостуването на Селта Виго от 12-тия кръг.

Каталунците започнаха вихрено и до 34-тата минута водеха с 3:0, но през втората част пропиляха преднината си, а изравнителният гол за домакините падна в шестата минута на добавеното време.

Така Барса не успя да посрещне новия си треньор Шави Ернандес с победа, а временният наставник Сержи Бархуан постигна едва две равенства с тима в първенството.

Шави вече е кацнал в Испания, но не присъстваше на стадиона във Виго, където Ансу Фати откри в самото начало, а в 18-ата минута Серихо Бускетс удвои.

Мемфис Депай покачи на 3:0 с глава, а после Фати пропусна да довърши домакините и малко по-късно се наложи да бъде заменен заради поредна контузия.

На Сержи му се наложи да извади принудително също Ерик Гарсия и Нико Гонсалес, а в 52-рата минута Яго Аспас върна Селта в мача.

В 74-тата Нолито намали на 2:3 и последните минути бяха драматични.

Франки де Йонг удари греда за Барса, но и Селта атакуваше опасно и в 96-ата минута Аспас вкара втория си гол, за да донесе точката на своите.

Така Барселона остава девета в класирането със 17 т., на осем от лидера Реал Сосиедад.