Барселона сдаде Купата на краля след спиращи дъха 120 минути

Барселона сдаде Купата на краля след спиращи дъха 120 минути Снимка: Getty Images

Атлетик Билбао изхвърли Барселона от Купата на краля на осминафиналната фаза след победа с 3:2 на "Сан Мамес" след продължения.

Носителят на трофея беше убедително надигран в повторението на миналогодишния финал, но се бореше до последно и на два пъти изравняваше, за да вкара мача в продължения.

В крайна сметка обаче баските бяха по-добри и заслужено успяха да си отмъстят за миналогодишната тежка загуба с 0:4.

Всичко започна идеално за домакините, които след две минути игра вече водеха в резултата.

Нико Уилямс направи един от многото си пробиви отдясно през Жорди Алба и подаде към Икер Муниаин, който много елегантно прати топката във вратата.

До изравняването се стигна в 20-ата минута, когато Феран Торес с техничен удар в далечния ъгъл отбеляза дебютното си попадение за каталунците.

Това обаче си остана най-смислената атака на гостите за полувремето, докато Атлетик създаде редица опасности и направи сериозни пропуски, а Тер Щеген спаси удар с глава точно преди почивката.

През втората част Атлетик продължи да доминира и да пропуска положения, а веднъж и гредата помогна на Барса.

В 86-ата минута домакините стигнаха до заслужения втори гол.

Муниаин центрира, Тер Щеген спаси удара с глава, но падайки Иниго Мартинес успя с мъка да добута топката във вратата - 2:1.

В 93-тата минута обаче Барса възкръсна. Дани Алвеш направи подаване със задна ножица и Педри със зверски удар прати мача в продължения.

Там драмата продължи с пълна сила и в 104-тата минута Атлетик получи дузпа за игра с ръка на Жорди Алба.

Реферът се консултира с ВАР и изгледа повторение преди да вземе решението, а Икер Муниаин запази хладнокръвие за да реализира от бялата точка за 3:2.

До самият край срещата предлагаше вихрено темпо и множество положения и пред двете врати, но финалните усилия на Барселона не дадоха резултат и в остатъка от сезона тимът на Шави ще се състезава само в Ла Лига и Лига Европа.