Байерн мачка с петица, Левандовски изравни собствен рекорд

Байерн мачка с петица, Левандовски изравни собствен рекорд Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен записа десета поредна победа във всички турнири след разгром с 5:0 над борещия се за оцеляване Фортуна Дюселдорф на празния "Алианц Арена" и продължава да марширува уверено към осмата си поредна титла в Бундеслигата.

Домакините откриха резултата в 15-ата минута след нелеп автогол на Матиас Йоргенсен, който вместо да изчисти един слаб и далеч не толкова опасен удар на Бенжамен Павар, вкара топката в собствената си врата.

В 28-ата Томас Мюлер бе близо до гол, но стражът на гостите отрази удара му. От последвалия корнер резултатът стана 2:0. Този път Павар нямаше нужда от помощ и с глава засече центрирането, за да удвои аванса на баварците.

Две минути преди края на първата част Роберт Левандовски направи резултата класически. Това бе първото попадение за полския нападател срещу този съперник, което дойде в общо шестия му мач срещу Фортуна. Така Лева вече има гол срещу всеки един отбор в Бундеслигата в момента.

Малко след почивката Левандовски отбеляза второто си попадение, с което увеличи сметката си на 43 гола от началото на сезона във всички турнири и по този начин изравни най-доброто си постижение в този аспект от сезон 2016/17.

Крайното 5:0 оформи Алфонсо Дейвис, който отново направи страхотен мач, в 52-рата минута.19-годишният канадски талант се възползва от колективна грешка в отбраната на Фортуна, след което премина между трима и прати топката в мрежата зад вратаря.

След победата Байерн има вече 57 точки на върха в класирането, с 10 повече пред втория Борусия Дортмунд, който е и с мач по-малко. Фортуна остава на 16-ата позиция с 27.