Бензема изстреля Реал далеч пред преследвачите

Бензема изстреля Реал далеч пред преследвачите Снимка: Getty Images

Реал Мадрид изглежда все по-недостижим на върха в Ла Лига след победа с 2:1 в трудното гостуване на Атлетик Билбао на "Сан Мамес".

И трите попадения паднаха още до 10-ата минута, а отново герой за Реал стана капитанът Карим Бензема, който беше точен на два пъти.

На Бензема му трябваха само три минути игра, за да открие с виртуозен фалцов изстрел от труден ъгъл.

в 7-ата минута французинът удвои, но почти веднага Сансе съхрани интригата с хубав удар за 1:2.

Домакините играха добре и създадоха няколко шанса, за да изравнят, но Тибо Куртоа се отличи с важни намеси.

Поредната победа за край на 2021 г. увеличи преднината на "белите" на 8 т. пред втория Севиля.

Андалусийците все още са с мач по-малко от лидера, но не се вижда как нито те, нито третият Бетис могат да застрашат Реал.

Все още действащият шампион Атлетико Мадрид пък днес регистрира четвърто поредно поражение в първенството (1:2 от Гранада) и се намира на цели 17 т. зад Кралския клуб.