Бензема не спира да бележи, а Реал превзе върха в Испания

Бензема не спира да бележи, а Реал превзе върха в Испания Снимка: Getty Images

Реал Мадрид превзе върха в Ла Лига след трудна победа с 2:1 у дома над новака в елита Райо Валекано.

Райо, който миналата седмица удари Барселона, този път не успя да поднесе изненада, макар че звездата Радамел Фалкао отново се разписа.

Преди това обаче Реал успя да вкара два пъти до почивката и преднината се оказа достатъчна.

Първо Тони Кроос завърши прекрасна контраатака в 14-тата минута за 1:0, а после Карим Бензема отбеляза поредния си гол, като асистенцията беше на Алаба.

Бензема има вече 10 гола в 12-те срещи на Реал в първенството.

"Белите" започнаха много силно второто полувреме и пропуснаха да решат всичко още тогава с трети гол.

Пропуските им бяха наказани, когато Фалкао се появи като резерва и върна гостите в мача в 76-ата минута.

Колумбиецът обаче се контузи веднага след това и прекара на терена малко повече от 10 минути.

В края Реал можеше да изпусне победата, но първо Куртоа направи спасяване, а после Кроос изчисти пред голлинията.

Във финалните секунди стражът отрази и далечен удар на Алваро Гарсия, за да запази резултата непроменен.

"Белия балет" се завърна начело в класирането с 27 т., 2 пред втория Реал Сосиедад и 3 пред третия Севиля.

Шампионът Атлетико Мадрид е четвърти с 22 т., но и с мач по-малко.