Боели уволнил Тухел, защото не го пуснал в съблекалнята

Боели уволнил Тухел, защото не го пуснал в съблекалнята Снимка: Getty Images

Томас Тухел бил уволнен от Челси, защото "обидил" собственика Тод Боели, като не го пуснал в съблекалнята на полувремето на лондонското дерби срещу Уест Хем през септември.

"talkSPORT" съобщава, че инцидентът се разиграл на почивката при победата с 2:1 срещу "чуковете" в началото на сезона. Боели, който притежава Челси в сътрудничество с Бехдад Егбали, искал да разведе няколко ВИП гости и деца из съблекалнята на почивката на мача, но му бил отказан достъп от мениджъра.

Само мач по-късно американският бизнесмен уволни Тухел и на негово място назначи Греъм Потър.

Впоследствие стана ясно, че Потър не става за мениджър на голям отбор и след половин година, на свой ред, бе уволнен.

Сега "сините" са водени от легендата Франк Лампард, който изпълнява ролята на временен мениджър, но няма победа в първите си четири мача начело.

Междувременно Тухел бързо си намери нова работа и пое Байерн Мюнхен, но престоят му на "Алианц Арена" също не върви гладко. С него начело баварците отпаднаха от Шампионската лига и Купата на Германия, като в шестте си мача като треньор на баварците Тухел записа само две победи.