Бускетс призна: Вече нямаме големи шансове за титлата

Бускетс призна: Вече нямаме големи шансове за титлата Снимка: Getty Images

Серхио Бускетс призна, че Барселона най-вероятно е пропуснала шанса си да стане шампион, след като взе само точка от гостуването си на Леванте.

Това остави каталунците зад Атлетико Мадрид, който тази вечер приема Реал Сосиедад.

"Вече нямаме големи шансове за титлата - каза Бускетс след равенството 3:3 с Леванте. - Сега всичко зависи от това какво ще направят останалите отбори, но все още има няколко точки, за които да играем."

Все пак 32-годишният халф добави, че титлата все още не е математически невъзможна, но и призна, че настроението в отбора след хикса с Леванте не е добро.

Барселона поведе с 2:0 през първото полувреме след попадения на Лео Меси и Педри, но след това допусна изравняване. Усман Дембеле даде нов аванс на каталунците, но Сержо Леон донесе точката за домакините с гол в 83-тата минута.

"Започнахме добре и имахме преднина, но накрая стана това, което се случва през целия сезон досега - допуснахме грешки и позволихме да ни отбележат леки голове", каза още Бускетс.

Това е второ поредно равенство за Барса след 0:0 срещу Атлетико на "Камп Ноу" предишния кръг. В оставащите си два мача тимът на Роналд Куман приема Селта и гостува на Ейбар.