Челси и УБА си размениха по три гола в страхотен шестголов спектакъл

Челси и УБА си размениха по три гола в страхотен шестголов спектакъл Снимка: Getty Images

Челси изигра едно безобразно първо полувреме, в което допусна три гола, и това коства победата на тима. "Сините" се опитаха да се върнат в мача през втората част, но го направиха само частично и стигнаха само до точка при визитата си на завърналия се в елита Уест Бромич след 3:3.

Защитата на гостите започна да бърка още в четвъртата минута. Тогава Маркос Алонсо не се справи добре с една топка, Матеус Перейра я открадна и я пусна към Калъм Робинсън, който с хубав удар между краката на Рийс Джеймс я прати по диагонала в мрежата на Вили Кабайеро, който бе предпочетен пред Кепа.

20 минути по-късно нова грешка, този път на новото попълнение Тиаго Силва доведе до нов гол във вратата на Челси. Бразилецът бе последен в отбраната, но не успя да спре една топка, Робинсън я открадна и отбеляза втория си гол в срещата.

Още 180 секунди след това УБА наниза трети гол. Дарнъл Фуронг отклони едно центриране от корнер, а Кайл Бартли отблизо направи резултата класически.

Мейсън Маунт върна Челси в мача в 55-ата минута с хубав удар от дистанция, а появилият се като резерва на почивката Калъм Хъдсън-Одой 15 по-късно след прекрасно двойно подаване с Кай Хаверц дадоха надежди на Челси, че може да вземе нещо от мача.

И "сините" успяха да го направят. В добавеното време гостите стигнаха до точката. Защитата на УБА се пропука след едно центриране от корнер, не успя да изчисти топката, а в наказателното поле настъпи суматоха. Маунт пробва удар по диагонала, вратарят Сам Джонстън отби, но при добавката никой не пазеше Тами Ейбрахам, който направи 3:3 на гола мрежа.

Точката е четвърта за Челси през този сезон, докато за УБА - първа.