Челси полетя за първа победа през сезона

След равенство и загуба, съответно срещу Ливърпул и Уест Хем, Челси записа първа победа за сезона във Висшата лига - класика 3:0 над Лутън на "Стамфорд Бридж".

Рахийм Стърлинг беше точен на два пъти, а Николас Джаксън отбеляза третия гол за лондончани.

Двубоят започна с очакван натиск на Челси и положенията не закъсняха. В първите седем минути Рахийм Стърлинг имаше две възможности, като при втората вратарят Камински имаше късмет, че топката попадна точно в него.

От третия опит обаче Стърлинг не сгреши и Челси излезе напред - 1:0. Това стана в 17-ата минута, когато нападателят слаломира между трима футболисти на Лутън и с прецизен удар не даде шанс на вратаря.

В средата на втората част Челси вкара втори гол отново чрез Стърлинг. Бившият състезател на Манчестър Сити завърши атака след пас на Мало Густо.

Стърлинг продължи да блести и в 75-ата направи перфектна асистенция към Джаксън за 3:0.