Челси с измъчена победа в дербито

Челси с измъчена победа в дербито Снимка: Getty Images

Челси взе трудна победа с 1:0 като гост на Фулъм в дербито на Западен Лондон от 19-ия кръг на Висшата лига.

По този начин тимът на Франк Лампард заема 7-ото място с 29 точки.

Тимът на Франк Лампард игра по-добре на "Крейвън котидж", но трябваше да изстрада победата.

И всичките мъки бяха на фона на това, че "сините" играха цяло второ полувреме с човек повече, след като Антони Робинсън от Фулъм получи червен картон в последните минути на първата част.

Победният гол падна в 78-ата минута. Мейсън Моунт стигна до отскочила топка в наказателното поле и стреля право в целта за 0:1.

В добавеното време, Тимо Вернер проби в наказателното поле, но не се стигна до нищо, след като ударът му прелетя много далече от десния страничен стълб.

Фулъм е в зоната на изпадащите, заемайки 18-ата позиция.