Челси се потруди здраво и пребори Нюкасъл в 5-голов мач

Челси се потруди здраво и пребори Нюкасъл в 5-голов мач Снимка: Getty Images

Челси победи Нюкасъл с 3:2 на "Стамфорд Бридж" в последния мач от кръга във Висшата лига.

Лондончани се потрудиха за успеха и макар че проявиха някои от обичайните си слабости, продължават да показват и признаци на израстване под ръководството на Маурисио Почетино.

Николас Джаксън отклони триково удар на Коул Палмър и така откри резултата още в 6-ата минута.

Към края на полувремето Александър Исак изравни след открадната топка пред пеналта на Челси.

Домакините обаче отново излязоха напред в 58-ата минута, когато Коул Палмър реализира с мощен изстрел след подаване на Енцо Фернандес.

В 76-ата минута Челси направи голяма крачка към победата с трети гол.

Резервата Михайло Мудрик пое едно подаване и направи бърз пробив през защитата, излъга и вратаря, за да насочи към опразнената врата за 3:1.

Нюкасъл не се предаде и в 90-ата минута Джейкъб Мърфи върна интригата с най-красивия гол на вечерта, отбелязан със зверски изстрел от разстояние. Това обаче беше всичко по-интересно.

С успеха си "сините" се доближиха максимално до днешния си съперник в класирането.

Челси е 11-ти с 39 т. и с мач по-малко от Нюкасъл, който е с 40 на десетата позиция. И за двата тима обаче сезонът е повече от разочароващ.