Челси се потруди здраво за нова домакинска победа

Челси се потруди здраво за нова домакинска победа Снимка: Getty Images

Челси се измъчи, но постигна трета поредна победа в Премиър лийг и четвърта поредна като домакин - 1:0 в лондонския сблъсък срещу Фулъм.

Дузпа в края на първата част, отбелязана от Коул Палмър, донесе успеха на Маурисио Почетино и отбора му, за да го изкачи в горната половина на класирането.

През първото полувреме се случваше обичайното за Челси - отборът не успяваше да пробие защитата на противника.

Даже можеше да допусне гол, но Джордже Петрович спаси удар отблизо на Хари Уилсън.

Домакините постигнаха своя пробив благодарение на дузпа, дошла в последните секунди на първата част.

Рахийм Стърлинг беше препънат от Диоп с необмислен шпагат, а Коул Палмър отново не трепна от бялата точка и даде преднина на тима си.

В началото на второто полувреме Стърлинг удари гредата с глава, но беше и в засада.

Фулъм изглеждаше по-остър след почивката, а Раул Хименес имаше добър шанс да изравни, но Петрович още веднъж спаси.

После Конър Галахър можеше да реши мача с много хубав удар с външен фалц, но и той беше спрян от гредата.

В края Челси оцеля след опасно разбъркване пред вратата на Петрович и си отдъхна.

"Сините" вече са на осмата позиция с 31 т., докато Фулъм остава 13-ти с 24.