Червен картон спря устрема на Италия, Франция се справи без Мбапе

Червен картон спря устрема на Италия, Франция се справи без Мбапе Снимка: Getty Images

Италия изпусна два гола аванс срещу Белгия и завърши 2:2 на ""Стадио Олимпико" в мач от Лигата на нациите.

Червен картон на Лоренцо Пелегрини обърна мача и спря отличния старт на "скуадра адзура", а с човек повече гостите успяха да стигнат до точка.

Италия започна вихрено, показваше прекрасен футбол и заслужено поведе с два гола.

Андреа Камбиазо се разписа още в първата минута, а в 24-тата Матео Ретеги удвои с добавка.

Мачът се промени, когато след намеса на ВАР Лоренцо Пелегрини получи червен картон в 40-ата минута за опасно влизане в гръб.

Още при изпълнението на отсъденото нарушение Белгия се върна в мача чрез Максим де Кайпер.

През втората част Леандро Тросар изравни след един ъглов удар.

В другия мач от група 2 на Лига А Франция надделя убедително с 4:1 над Израел като гост.

Без Килиан Мбапе селекцията на Дидие Дешан се справи и не позволи да се стигне до някаква изненада в двубоя.

Едуардо Камавинга откри рано за "петлите", след като вратарят на домакините изпусна топката при един неособено опасен удар от дистанция.

Ганделман изравни за Израел, но само 4 минути по-късно Кристофър Нкунку отново изведе Франция напред.

Към края на мача Матео Гендузи и Брадли Баркола добавиха още две попадения на сметката на французите.

В класирането Италия все още води със 7 т. пред Франция с 6, Белгия с 4 и Израел с 0.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.