Да изминеш 7000 км, за да те набият с 12 гола

Да изминеш 7000 км, за да те набият с 12 гола Снимка: Getty Images

Скромният отбор Голдън Лайън от остров Мартиника предприе пътуване на близо 7000 километра, за да бъде разбит с 12 гола за Купата на Франция.

Малкият остров в източната част на Карибско море е френска територия и затова произхождащият от него тим има право да се състезава в турнира.

Жребият отреди на "лъвовете" да гостуват на елитния Лил на 1/32-финалите и те трябваше да изминат огромна дистанция за двубоя.

В крайна сметка домакините не проявиха никаква милост и постигнаха разгром от 12:0 с хеттрик от страна на двама футболисти.

Джонатан Дейвид и Едон Жегрова забиха по три гола, а по два прибавиха Юсуф Язъджъ и Хакон Харалдсон.

Попадения на Тиаго Сантош и Амине Месуса оформиха крайния резултат, а Лил се отнесе доста сериозно към мача и подхвана гостите от първия съдийски сигнал.

Головата фиеста започна Язъджъ в 11-тата минута, а само до почивката резултатът беше 7:0.

През втората част Лил запази концентрация и реализира още 5 пъти.