Да ти зачетат гола, когато вече не си на терена (видео)

Да ти зачетат гола, когато вече не си на терена (видео) Снимка: Getty Images

Да отбележиш гол, след като вече не си на терена, беше абсолютно невъзможно в стария свят на футбола. Но Маноло Габиадини успя да го стори.

Нападателят на Сампдория направи нещо историческо по време на победата в местното дерби с Дженоа с 3:1. Бившият голмайстор на Саутхемптън бе обявен за автор на попадение едва след като напусна терена, благодарение на забавяне и преразглеждане на положението с ВАР.

Преразглеждането на попадението за евентуална засада отне почти две минути, през които Самп направи две смени. Една от тях бе изваждането на Габиадини, който успя да се зарадва на гола си чак на резервната скамейка.

След удар на Габиадини извън наказателното поле топката рикошира в крак на защитник на Дженоа и изненада стража на гостите за трети път. 30-годишният италианец вече беше открил головата си сметка още в седмата минута, но вторият му гол, все пак, бе записан като автогол на Зинхо Ванхойсден.

Това обаче не помрачи радостта на Габиадини, въпреки че бе лишен от четвъртия си гол в Серия "А" от началото на сезона.

Победата бе изключително важна за Сампдория в борбата за оцеляване. Тимът има вече 18 точки и е на цели осем от опасната зона, докато Дженоа е предпоследен със само десет пункта.