Дания смълча "петлите" в Париж, неповторими "лалета" в Брюксел

Дания победи световния шампион Франция на "Стад дьо Франс" с 2:1 на старта на турнира Лига на нациите. За зла участ на домакините контузии претърпяха Килиан Мбапе и Рафаел Варан.

И трите попадения в мача паднаха през втората част.

Домакините имаха предимство през по-голямата част от времето и първи стигнаха до гол чрез Карим Бензема в 51-вата минута. През първото полувреме попадение на очаквания нов носител на "Златната топка" пък беше отменено поради засада.

След откриващия гол настъпи срив в концентрацията на "петлите". Така се стигна до 68-ата минута, когато Андреас Корнелиус изравни за Дания. Две минути преди края Корнелиус отбеляза втори гол и донесе победата на своя тим. Преди това удар на Н"Голо Канте срещна гредата.

В другия мач от групата Хърватия претърпя поражение с 0:3 у дома от Австрия.

Нидерландия започна по впечатляващ начин участието си в новото издание на Лигата на нациите, разбивайки с 4:1 като гост Белгия. "Лалетата" спечелиха първа победа над съседите си от 1997 година насам. Тогава двата тима се срещнаха в квалификациите за мондиала във Франция.

Два гола за впечатляващия успех вкара Мемфис Депай, а другите попадения във вратата на домакините вкараха Стивън Бергвайн и Дензъл Дъмфрис. Миши Батшуай се разписа за белгийците в добавеното време. Тежкото поражение не е единствената лоша новина за Роберто Мартинес, защото Ромелу Лукаку получи травма и напусна още преди почивката.