Дузпа реши носителя на Купата на краля за миналия сезон (видео)

Дузпа реши носителя на Купата на краля за миналия сезон (видео) Снимка: Getty Images

Реал Сосиедад е новият носител на Купата на Испания след победа с 1:0 във финала срещу Атлетик Билбао.

Гол от дузпа на Оярсабал донесе трета Купа на краля в историята на клуба и първа от 1987 г. насам.

Всъщност това беше финалът за миналия сезон - 2019/20, който се изигра с цяла година закъснение заради пандемията и заради надеждата на трибуните да могат да присъстват фенове, което така и не се случи.

Съперниците изиграха предпазливо първо полувреме, което се запомни с едно грубо нарушение на Дани Гарсия. ВАР разгледа ситуацията и на футболиста беше присъден само жълт картон.

След почивката Реал Сосиедад първо поиска дузпа за игра с ръка, но не я получи.

После в 59-ата минута Иниго Мартинес фаулира откъсващия се противников футболист в наказателното поле и освен че беше отсъдена дузпа, в началото съдията показа и червен картон.

Дълго разглеждане на ситуацията с ВАР обаче промени решението и Мартинес видя само жълтия цвят.

Все пак дузпата беше факт и Оярсабал я превърна в гол за 1:0.

До края победителите не допуснаха реално положение пред вратата си и заслужено вдигнаха трофея.