Европейският шампион се класира напред след класика у дома

Европейският шампион се класира напред след класика у дома Снимка: Getty Images

Испания си осигури място на четвъртфиналите в Лигата на нациите след класическа победа с 3:0 над Сърбия у дома.

Европейските шампиони бяха убедителни под проливния дъжд в Кордоба и можеха да постигнат и по-резултатен успех.

Аймерик Лапорт откри с глава още в 5-ата минута, а през втората част Алваро Мората пропусна дузпа с изстрел високо над вратата.

Десетина минути по-късно обаче Мората се реваншира и се разписа след класна комбинация.

Алехандро Баена покачи на 3:0, след като Павлович от гостите беше изгонен с директен червен картон.

На два пъти гредите спасиха Сърбия от получаване на още голове.

"Ла фурия" води в групата с 10 т. и няма как да бъде изместена от едно от първите две места.

В таблицата следват Дания със 7 т., Сърбия с 4 и Швейцария с 1.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.