Феликс направи нещо незабравимо и удължи серията на Барса

Феликс направи нещо незабравимо и удължи серията на Барса Снимка: Getty Images

Барселона записа шестата си поредна победа, след като надделя с 1:0 над Кадис като гост.

Знаменит гол на Жоао Феликс със задна ножица донесе успеха на необичайната единайсеторка на каталунците и гарантира, че те ще посрещнат ПСЖ в добро настроение.

Наказаният за този мач Шави Ернандес беше направил цели 8 промени в състава, запазвайки основните фигури за предстоящия реванш срещу Пари Сен Жермен в Шампионската лига.

Първото полувреме течеше равностойно, но в 37-ата минута дойде мигът на Жоао Феликс, който отигра една трудна топка със задна ножица и намери ъгъла на вратата за 1:0.

После Фермин Лопес можеше да удвои, но изстрелът му беше спрян на голлинията от защитник.

След почивката Барса имаше малко повече проблеми и първо гол на Кадис не беше зачетен заради засада.

После игра с ръка на Кубарси в наказателното поле не беше разгледана от ВАР.

Но и с някои затруднения Барселона се справи до края и в пети пореден шампионатен мач запази суха мрежа.

Така отборът отново се доближи на 8 т. зад лидера в таблицата Реал Мадрид.

В края на следващата седмица предстои директният сблъсък между големите съперници на "Сантяго Бернабеу".