Фен се върза за гредата, Евертън победи в 99-ата минута с човек по-малко (видео) Снимка: Getty Images

Евертън постигна изстрадана победа с 1:0 над Нюкасъл у дома и прекъсна черната серия от 4 поредни загуби във Висшата лига.

Тимът на Франк Лампард се наложи с гол чак в 99-ата минута, отбелязан от Алекс Иуоби и така се отдалечи на три точки от зоната на изпадащите.

Двубоят продължи над 107 минути заради големи прекъсвания на играта, а при вкарването на гола домакините вече бяха с 10 души на терена.

Алан беше изгонен с директен червен картон за остро влизане.

Другото голямо прекъсване беше заради нахлул на терена фен, който в знак на протест се завърза по опасен начин за гредата на една от вратите.

Цели 14 минути футбол не се игра и се наложи стюардите да донесат специални клещи, за да развържат протестиращия и да го изнесат от игрището.

На фланелката на фена пишеше "Просто спрете нефта. Нямаме бъдеще". Сходен протест имаше и на двубоя между Арсенал и Ливърпул в сряда.