Феноменален Бейл с два гола и чудовищен пряк свободен (видео)

Феноменален Бейл с два гола и чудовищен пряк свободен (видео) Снимка: Getty Images

Гарет Бейл може и да е "замразен" в Реал Мадрид, но не спира да блести с екипа на Уелс.

Островитяните победиха Австрия с 2:1 и се класираха за финалния плейоф за място на Мондиал 2022, като и двата гола за успеха бе дело на крилото на "кралете".

Бейл откри резултата в 25-ата минута след феноменално изпълнение на пряк свободен удар.

В началото на втората част звездата на Уелс се разписа с хубав диагонален удар след заучено изпълнение на корнер.

Крайното 2:1 на "Кардиф Сити" оформи Марсел Забицер.

За място на Световното първенство във финалния плейоф Уелс ще спори с победителя от двубоя Шотландия - Украйна, който бе отменен за юни заради войната в Украйна.

Втората двойка финални плейофи е Португалия - Северна Македония, след като македонците изхвърлиха европейския шампион Италия след гол в добавеното време.

В третия плейоф сили ще премерят Полша и Швеция. Поляците се класираха служебно след изхвърлянето на Русия, докато "викингите" трябваше да играят продължения срещу Чехия, за да стигнат до победа с минималното 1:0 след гол в 110-ата минута на Робин Куайсон.