Футболистките на Англия отсрамиха мъжете и донесоха европейската титла на "Уембли" Снимка: Getty Images

Англия е новият европейски шампион по футбол за жени.

Английските футболистки направиха това, което така и не се отдава на колегите им при мъжете и триумфираха на "Уембли" след 2:1 над Германия в драматични 120 минути на финала на "Уембли".

За "трите лъва" това е първа титла от голямо първенство при мъжете или жените още от 1966 г. насам. Тя дойде точно в домашното първенство, на което Англия беше домакин и осъществи голямата мечта да вдигне купата пред собствена публика.

Пред препълнените трибуни на "Уембли" двата тима изиграха качествен финал с положения и пред двете врати.

Домакините поведоха в 62-рата минута с хубав прехвърлящ удар на Ела Туун.

Германките не се отказаха да се борят и десетина минути преди края направиха много качествена атака, от която Магул засече във вратата за 1:1.

Стигна се до продължения, през които умората в състава на Германия си пролича, а Англия се възползва от големия си шанс след ъглов удар.

При разбъркване в 110-ата минута резервата Клоуи Кели не успя при първия опит за удар, но после отблизо с добавка реализира победния гол.