Гафовете на Барселона в Ла Лига продължават

Гафовете на Барселона в Ла Лига продължават Снимка: Getty Images

Барселона записа пореден разочароващ резултат в Ла Лига и стигна само до 1:1 при гостуването на Алавес в двубой от осмия кръг.

Каталунците играха с човек повече в последния половин час, но направиха доста пропуски, а преди това проспаха по-голямата част от мача и допуснаха левашки гол след гаф на вратаря Нето.

В началото Ансу Фати пропусна чисто положение, след като беше изведен сам срещу вратаря по диагонала.

Като цяло нападенията на Барса бяха ялови, а груба грешка в защита позволи на домакините да поведат.

В 31-ата минута Жерар Пике върна към Нето, който не успя да си спре топката, тя се оплете в краката му, Луис Риоха му я отне и реализира на празна врата.

Оттам нататък Алавес се защитаваше добре, но в 62-ата минута Хота игра опасно срещу Пике, получи втори жълт картон и остави своите с човек по-малко.

Веднага след това Гризман се оказа сам срещу Пачеко и елегантно го прехвърли с левия крак за 1:1.

Барса търсеше победен гол до последните секунди и подложи на тотална обсада вратата на Алавес, но Пачеко спаси всичко възможно, включително изстрел на Сержиньо Дест след пас на Меси и топовен удар на Пянич отдалеч.

Домакините се отбраняваха храбро и стигнаха до точката, а Барселона записа четвърти пореден мач без победа в първенството.

"Блаугранас" са едва на 12-о място с 8 т. от 6 мача. Лидерът Реал Мадрид вече натрупа цели 8 т. преднина пред вечния враг, макар и с мач повече от него.