Азар се отпуши със страхотен гол за победа на Реал (видео)

Еден Азар напомни за себе си с красив гол при победата на Реал Мадрид с 4:1 над Уеска в осмия кръг на Ла Лига.

"Белите" постигнаха рутинен успех на своя "Алфредо Ди Стефано", който ги остави на върха в класирането, а резултатът беше открит именно от белгиеца.

В 40-ата минута той получи пространство през центъра и изстреля същински снаряд с левия крак за 1:0. Това беше първи негов гол за Реал от 392 дни насам.

В края на полувремето Карим Бензема направи 2:0, а скоро след почивката Феде Валверде разстреля вратаря по диагонала за 3:0.

После Давид Ферейро намали за гостите, но в края Бензема се разписа за втори път и отблизо с глава покачи на 4:1.

Азар за пръв път през сезона беше титуляр в състава на Зинедин Зидан и изкара 60 минути на терена. Престоят му в Мадрид продължава да е тотално разочароващ и той постоянно е измъчван от контузии, но представянето му днес дава нова надежда за бъдещето.

Реал е начело в класирането с 16 т. от 7 мача, следван от Реал Сосиедад и Кадис с по 14.