Героичен Арсенал остана на секунди от победата над Сити с 10 човека

Арсенал показа, че е готов да свали Манчестър Сити от върха на Висшата лига след четирите поредни титли на "гражданите". Лондончани играха цяло второ полувреме с човек по-малко и бяха на секунди от победата, но в крайна сметка дербито на "Етихад" завърши 2:2 в тяхна полза.

Три попадения паднаха преди почивката.

Още в 9-ата минута Манчестър Сити поведе. Савиньо видя пробойна в защитата на съперника и изведе Холанд сам срещу вратаря, а норвежецът хладнокръвно се разписа.

Арсенал успя да изравни в 22-ата минута с гол на Рикардо Калафиори, който имаше известна вина за попадението на Холанд. След подаване от фаул топката се озова в Мартинели отляво на атаката. Той върна към италианския бранител, който отправи превъзходен удар и не остави шансове на Едерсон.

Последваха бурни протести от страна на домакините, а Гуардиола нервно изрита стола си.

Сити продължи да доминира, но в 41-вата минута се стигна до пълен обрат. След великолепно центриране на Сака от ъглов удар Габриел Магаляеш размина Уокър и заби топката в мрежата.

Защитата на Сити въобще не се справи в тази ситуация, а Едерсон се оказа блокиран и не можеше да се намеси.

Драмата продължи в добавеното време на първата част. Тросар блъсна Бернардо Силва и съдията отсъди нарушение. След това белгиецът изрита силно топката, а това му донесе втори жълт картон и той бе изгонен.

През втората част "гражданите" обсадиха вратата на гостите, но изравнителният гол така и не падаше.

Секунди след изтичането на обявеното 7-минутно продължение логичното се случи. Героят за Сити се казваше Джон Стоунс.