Героят Де Бройне: Това беше лудо! Чувствам го в дробовете си

Героят Де Бройне: Това беше лудо! Чувствам го в дробовете си Снимка: Getty Images

Като с магическа пръчка, Кевин де Бройне се появи на терена за последните 20 минути и вдъхнови геройския обрат на Манчестър Сити срещу Нюкасъл в един от мачовете на сезона за "гражданите".

Само пет минути след като бе пуснат като резерва, белгиецът изравни резултата за 2:2, а в добавеното време прати магическа асистенция в наказателното поле на домакините за младока Оскар Боб, който отговори на класата на подаването и с няколко резки движения се освободи от пазителя си, избяга от засадата, след което елиминира и вратаря, за да забие победното попадение.

Победата доближи Сити на само две точки от временния лидер Ливърпул, като двата отбора вече са с изравнен брой мачове, докато Нюкасъл, от който се очакваше, едва ли не, да се бори за титлата този сезон, се мъдри в средата на класирането.

"Това беше лудо! Чувството е страхотно - коментира след мача Де Бройне, за когото това бе едва втори мач във Висшата лига този сезон, след като лекува травма дълго време. - Липсваше ми. Имах контузия и се нуждаех от време.

Знам, че все още не мога да издържа 90 минути. Но мога да влизам за по половин час. Усещам го в дробовете, особено със студеното време в момента."