Головият звяр Холанд донесе пета поредна победа за Сити

Головият звяр Холанд донесе пета поредна победа за Сити Снимка: Getty Images

Манчестър Сити продължи победната си серия, след като победи гостуващия Саутхемптън с минималното 1:0.

Това бе пети пореден успех за "гражданите" във всички турнири и трета във Висшата лига.

С успеха Сити отново излезе едни гърди напред пред Ливърпул във временното класиране преди визитата на мърсисайдци на Арсенал в неделното дерби.

Ерлинг Холанд отбеляза единственото попадение в срещата още в петата минута, засичайки центриране на Матеуш Нунеш отляво.

Това бе 14-ото попадение в 13 мача от началото на сезона във всички турнири за головия звяр от Норвегия.

В самия край на шестте минути добавено време Холанд можеше да се разпише втори път, след като бе изведен по прекрасен начин от Фил Фоудън сам срещу вратаря, но Аарън Рамсдейл пъргаво скъси дистанцията и блокира удара му.

Победата за "гражданите" бе далеч от най-красивата, но без да се напряга особено, Сити взе нови важни три точки в борбата за пета поредна титла.

Саутхемптън продължава да дели последното място с Уулвърхемптън със само една спечелена точка от първите девет кръга.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.