Голяма драма с Интер за Купата на Италия

Голяма драма с Интер за Купата на Италия Снимка: Getty Images

Интер се спаси по инфарктен начин от изненадващо отпадане на осминафиналите за Купата на Италия.

Грандът от Милано отстрани Емполи с победа с 3:2 у дома след продължения.

Интер беше на секунди от отпадането в редовното време, когато изоставаше с 1:2, но в 91-вата минута бранителят Андреа Ранокия вкара мача в продължения със страхотен акробатичен удар.

Преди това Алексис Санчес беше открил за Интер с глава още в началото, но Емполи обърна мача през втората част с гол на Недим Бейрами и нещастен автогол на вратаря Раду след удар с глава на Патрик Кутроне и рикошет в гредата.

В края на първото продължение Стефано Сенси изведе Интер напред със зверски шут след грешка на гостите пред собственото им наказателно поле.

Това беше достатъчно на домакините да преодолеят коравия съперник.

На четвъртфинала Интер ще се изправи срещу победителя от мача между Рома и Лече.