Хеттрик за Кейн! Байерн разгроми Дортмунд в "Дер Класикер"

Хеттрик за Кейн! Байерн разгроми Дортмунд в "Дер Класикер" Снимка: Getty Images

Хари Кейн наниза хеттрик в първото си Дер Класикер, а Байерн Мюнхен постигна безпроблемна победа на терена на Борусия Дортмунд с 4:0.

Отбраната на "жълто-черните" допусна две кошмарни грешки в първите 10 минути и бе наказана за тях.

Баварците откриха резултата в четвъртата минута. Дайо Упамекано засече центриране от корнер и с глава вкара за 1:0.

В деветата Кейн покачи на 2:0 с първото си попадение в срещата. Гостите организираха бърза контра отляво, Сане и Горецка разиграха на двойно, последва центриране към Кейн, който отблизо прати топката в мрежата.

Английският нападател оформи хеттрика си с попадения в 72-рата и в 93-тата.

Така Кейн вече има 15 гола от началото на сезона в Бундеслигата.

Байерн събра 26 точки и отново е на две точки зад лидера Байер Леверкузен, който по-рано днес победи драматично на терена на Хофенхайм с 3:2. Дортмунд е четвърти с 21 т.