Холанд установи голов рекорд, двама от Арсенал не дадоха нито един точен пас

Изминалото дерби Манчестър Сити - Арсенал (2:2) нажежи футболните страсти на Острова. "Топчиите" играха цяло второ полувреме с човек по-малко, но допуснаха изравняване едва в последите секунди на допълнителното време.

Ерлинг Холанд бе дал ранна преднина на Сити с 10-ия си гол във Висшата лига от началото на сезона.

Така норвежецът установи рекорд, тъй като няма друг в историята с двуцифрен брой попадения след първите пет кръга.

Юриен Тимбер и Кай Хаверц от гостите пък записаха доста странен антирекорд.

Нито един от тях не успя да завърши точен пас към съотборниците си. Тимбер опита шест пъти, а Хаверц - пет.

Така за първи път полеви играчи, престояли на терена 89+ минути в мач от Висшата лига, не успяха да подадат успешно на съотборник.