Интер не трепна и остави развръзката за последния кръг

Интер не трепна и остави развръзката за последния кръг Снимка: Getty Images

Интер се постара да запази интригата за титлата в Серия "А" до последния кръг.

Тимът на Симоне Индзаги не сбърка в гостуването на Каляри и спечели с 3:1, за да се доближи отново на 2 т. от лидера в класирането Милан.

Матео Дармиан откри резултата през първото полувреме, а след почивката Лаутаро Мартинес добави два гола, между които Хараламбос Ликоянис отбеляза почетно за домакините.

Така съдбата на Скудетото ще се решава в последния кръг. Милан води с 83 точки пред Интер с 81.

На 22 май Интер е домакин на Сампдория, докато Милан ще гостува на Сасуоло и тези мачове ще решат всичко.

На "росонерите" ще им стигне дори равенство, за да са сигурни в триумфа си.

Битката за оцеляване в италианския елит също е жестока кръг преди края.

Каляри е 18-и с 29 точки и изостава с две от спасителното 17-о място, където в момента е Салернитана.

Идната неделя Каляри гостува на Венеция, докато Салернитана приема Удинезе.