Интер последва примера на Милан и записа голяма издънка

Интер последва примера на Милан и записа голяма издънка Снимка: Getty Images

Борещият се за титлата Интер пропусна да си върне първото място в Серия "А" след домакинска загуба с 0:2 от Сасуоло.

Играчите на Симоне Индзаги последваха примера на градския съперник Милан и на свой ред записаха голяма издънка, а битката за върха остава непредсказуема.

Вчера "росонерите" не успяха да победят последния Салернитана и стигнаха само до 2:2.

Днес пък Интер не взе дори точка заради редица пропуски и геройства на вратаря на Сасуоло Консили.

Распадори и Скамака отбелязаха двата гола във вратата на Ханданович още до 26-ата минута, а после Доменико Берарди удари греда и това лиши гостите от трето попадение.

След почивката Един Джеко и Лаутаро Мартинес се изредиха да пропускат, а в 94-тата минута Стефан де Врай вкара с глава, но голът не беше зачетен заради игра с ръка.

В класирането лидер остава Милан с 56 т. и мач повече, следват Интер с 54 и Наполи с 53.

Сасуоло пък отново тирумфира на "Сан Сиро", след като по-рано този сезон удари като гост и Милан.