Интер уреди халф на Аякс, играл срещу Лудогорец

Интер ще привлече халфа на Аякс Дави Клаасен. 30-годишният полузащитник вече е в Милано, за да мине медицински прегледи.

Очаква се Клаасен да подпише договор с "нерадзурите" до 2025 г.

Интересното е, че Интер няма да плаща трансферна сума за холандеца. Клаасен се е разбрал с ръководството на Аякс да си тръгне по взаимно съгласие.

Клаасен игра в реванша от Лига Европа срещу Лудогорец в четвъртък вечер, загубен от нидерландският гранд с 0:1, като се появи в игра веднага след почивката. Той има цели 321 мача за Аякс, в които е отбелязал 93 гола и е направил 50 асистенции.

През миналия сезон Клаасен изигра 46 срещи за амстердамци, в които вкара 10 гола. В кариерата си халфът е носил екипите още на Вердер и Евертън.

За националния отбор на Нидерландия полузащитникът е изиграл 41 мача, в които има 10 попадения.