Истинска класика между Юнайтед и Ливърпул, велик триумф на "червените дяволи"!

Истинска класика между Юнайтед и Ливърпул, велик триумф на "червените дяволи"! Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед постигна спираща дъха победа с 4:3 над Ливърпул след продължения в незабравим епизод от великото съперничество между двата английски гранда.

След няколко обрата и инфарктен завършек, 21-годишната резерва Амад Диало отбеляза последния гол за победителите в добавеното време на продълженията и ги изпрати на полуфиналите за ФА Къп.

А въпреки че водеше в резултата и в редовното време, и в продълженията, Ливърпул отпада от турнира.

Началото за Юнайтед беше отлично, докато на гостите им липсваше обичайната интензивност.

"Червените дяволи" откриха в 10-ата минута, когато Алехандро Гарначо беше оставен да стреля в пеналта. Келъхър спаси, но Скот Мактоминей направи добавка отблизо за 1:0.

В 35-ата минута Мактоминей можеше да удвои след пас на Рашфорд, но шутира право във вратаря.

Малко по-късно Уатару Ендо си мислеше, че е изравнил, но имаше засада.

Ливърпул обърна само за три минути до края на полувремето. Алексис Мак Алистър изравни с изстрел, при който му помогна рикошет в Майно.

После Онана спаси акробатично удар на Дарвин Нунес, но Мохамед Салах овладя и с добавка с десния крак изведе своите напред.

От Юнайтед претендираха за фал срещу Бруно Фернандеш преди попадението, но съдията не беше извикан до монитора.

През второто полувреме Ливърпул пропусна да реши мача при редица обещаващи атаки, от които не извлече максимума.

Домакините изчакаха своите моменти и намериха сили за мощен край на редовните 90 минути благодарение на успешните смени на Ерик тен Хаг.

Резервата Антони изравни в 87-ата минута с майсторско изпълнение с десния крак, намирайки далечния ъгъл с гръб към вратата.

Юнайтед организира и финален натиск и в последните секунди Маркъс Рашфорд пропусна стопроцентово положение сам срещу Келъхър. Нападателят овладя добре, след като получи зад защитата, но ударът му се оказа встрани от вратата.

Така се стигна до продължения и в тях Юнайтед беше наказан за този пропуск.

В 105-ата минута Харви Елиът отново изведе Ливърпул напред с нисък удар, при който му помогна рикошет в крака на Ериксен.

Снимка: Getty Images

Това обаче не беше всичко. Домакините успяха да изравнят благодарение на голям гаф на Дарвин Нунес.

Уругваецът сгреши елементарно пас в своята половина, Мактоминей го пресече и изведе Рашфорд, който направи 3:3.

Развръзката дойде в 121-вата минута, когато Манчестър Юнайтед направи бърза контраатака след корнер за противника.

Гарначо се откъсна и подаде към Амад Диало, който стреля изключително точно по земя в далечния ъгъл за 4:3.

В емоциите героят забрави, че имаше картон и съблече фланелката си, за което беше изгонен.

С 10 души домакините удържаха в последните секунди и триумфираха, а мечтата на Ливърпул за 4 трофея в последния сезон на Клоп угасна.

Останалите полуфиналисти в турнира за Купата на Англия са Челси, Манчестър Сити и втородивизионният Ковънтри.