Италия впечатли, а Франция излъга Белгия с 10 души

Италия впечатли, а Франция излъга Белгия с 10 души Снимка: Getty Images

Италия се разигра и отнесе с 4:1 Израел в група 2 на лига "А" от Лигата на нациите.

Селекцията на Лучано Спалети запази лидерската позиция в класирането и показа резултатен футбол.

Матео Ретеги откри от дузпа към края на първата част, а след почивката на два пъти се разписа Джовани Ди Лоренцо.

Още един гол за домакините добави Давиде Фратези, докато Мохамед Абу Фани се отчете с почетното попадение за Израел.

В другия мач от тази група Франция излъга Белгия и победи с 2:1 като гост.

Белгийците имаха преимущество през голяма част от срещата, но два гола на Рандал Коло Муани свършиха работа на "петлите".

Юри Тилеманс можеше да открие за Белгия, но пропусна дузпа, а след десетина минути се стигна до дузпа и за Франция, която Коло Муани превърна в гол.

Луис Опенда изравни в самия край на първото полувреме, което беше съвсем заслужено, предвид играта на Белгия.

В 63-тата минута обаче Коло Муани се разписа с глава и Франция отново поведе.

В 76-ата минута Чуамени получи втори жълт картон и остави своите с 10 души, но те успяха да се справят в отбрана и да вземат трите точки.

В класирането Италия води с 10 т. пред Франция с 9 и Белгия с 4.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.